KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14077236
*
nr 1407 7236
Theresia Sandström
(1893-1981), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 38x51, yttermått inklusive ram: 45x58 cm
Theresia Sandström, svensk bildkonstnär född 1893, död 1981.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 juli 2021
kl 18:34:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/7 11:56:42
1
200 kr
5/7 18:17:58
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Theresia Sandström
Theresia Sandström, svensk bildkonstnär född 1893, död 1981.
Läs mer om Theresia Sandström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige theresia sandström
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30
*
Theresia Sandström
Theresia Sandström, svensk bildkonstnär född 1893, död 1981.
Läs mer om Theresia Sandström
nr 1407 7236
Theresia Sandström
(1893-1981), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 38x51, yttermått inklusive ram: 45x58 cm
Theresia Sandström, svensk bildkonstnär född 1893, död 1981.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 juli 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/7 11:56:42 | 1 | 200 kr |
5/7 18:17:58 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Theresia Sandström
Theresia Sandström, svensk bildkonstnär född 1893, död 1981.Läs mer om Theresia Sandström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige theresia sandström
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30